Brotherhood
Vrahum

"Milosrdenství vůči katanům je krutostí vůči jejich obětem."

Maximilien de Robespierre

Vítejte,

pokud čtete tyto zašlé stránky pergamenu, tak jste pravděpodobně vrah a zloděj a před chvílí jste potkal mé pány z domu Brotherhood, kteří Vás zabili, zabili Vašeho koně, rozřezali ho a třeba ho před Vámi opekli a snědli. Chápou, že zrovna máte vztek, ale přesto budou rádi, když v sobě naleznete špetku trpělivosti a dočtete tyto stránky a zkusíte se podívat na věc jejich očima. Nepředpokládají, že s nimi budete souhlasit. Máte pocit, že my jsme ti zlí, a že na Vás byl spáchána nějaký nečestný, zbabělý a nesmyslný zločin, ale i tak prosíme vydržte a čtěte.

Jste vrah a zloděj. Většinou jste zběhlí v boji zbraněmi i magií a máte tedy možnost beztrestně zabíjet bezbranné a slabé. Spousta se jich neumí bránit. Dokáží projít třeba i těžké dungeony, ale proti zkušenému vrahovi nemají vůbec žádnou šanci. Kdykoliv se Vám, vrahům, zachce, můžete se toulat krajinou a zabíjet. Zabíjet ty, kteří nemají možnost se bránit. To Vám poskytuje oproti jiným lidem obrovskou výhodu. Jistě namítnete, že se mají naučit bojovat a bránit se. Co když po tom netouží? Co když si chtějí žít svůj poklidný život tak, že pobíjejí tupá monstra, mají z toho spoustu peněz, baví je to a je to smysl jejich života. Těmto lidem kazíte den. Kdo z vás kdy ušetřil člověka, který řekl "Nezabíjej mě, nechci s tebou bojovat"? Pravděpodobně Vám to ani nikdo neřekl, protože by to stejně nemělo smysl. Vy ho bez milosti zabijete. Proto mí pánové zabíjí Vás, Vás a vaše koně. Další věcí, proč si zasloužíte jen to nejhorší zacházení je to, že máte možnost odejít a nestarat se o následky svých činů. Zabijete, oberete, zaběhnete domů, a když se někdo chce pomstít, tak má smůlu. Možných obětí je ale všude dost, kdykoliv se Vám zlíbí, můžete si někoho ulovit. Pro tyto a další výhody, které mám popsat dále, je zločinem pouhá Vaše existence.

Nejhorší zločin je vraždění a loupení v dungeonu. Jsou mezi Vámi takoví, kteří se specializují na vraždění výprav. Je to nejrychlejší způsob vydělání peněz. Oběhnete a zmrazíte monstra, máte moment překvapení, jste posilněni lektvary a kouzly, po boku armádu vyvolaných monster. Přiběhnete do zad výpravě, která je polomrtvá od monster, na níž monstra útočí, a která má třeba jenom polovinu bojovníků schopných s Vámi vést vyrovnaný boj. Máte také výhodu v ceně vybavení. Pokud uspěje jedna Vaše výprava a pět jich selže, pak stejně vyděláte. To je Váš největší zločin a proto vrazi a zloději nesmí existovat. Jistě namítnete, že vy bojujete jen v čestných soubojích, že do dungeonu nechodíte. Stejně ohavným zločinem je napadat pokojné kopáče v dolech nebo lovce při ochočování zvířat.

Čeho chtějí mí pánové docílit?
Snaží se vám znepříjemňovat vraždění, chtějí, aby vás to nebavilo a abyste usínali s pocitem vzteku a beznaděje. Nejsou skupina holobrádků, kteří si léčí duše ze své malosti. Jejich chování je zcela záměrné a vypočítavé. Spousta z nich nenávidí vrahy, proto je Spanilá Jízda (Tak své výpravy nazvali.) pro ně potěšením, ale někteří musí bojovat proti svému svědomí, protože jsou dobří a slušní lidé, kteří mají respekt k jiným lidem. Všimněte si, že jejich způsoby, jak Vás popudit jsou v mezích společenských norem. Nikdy od nich neuslyšíte urážky, nikdy vám nebudou nadávat, že jste lamy, nebudou Vás shazovat, ani ponižovat. Jejich cílem je tedy to, aby Vám zhnusili samotnou Vaši existenci. Pokud jim nadáváte, tak se snažte co nejvíce. Je to totiž pro ně ocenění. Důkaz toho, že svou práci dělají dobře.

Postoj Brotherhoodu k ostatním chaos guildám
Tak, jako Vy jste znechuceni jejich činností, tak my jsme znechuceni některými bojovníky chaos guild. Jedná se hlavně o některé členy Blackthorne's Followers [BF] a Chaos Guards [CHG]. Tito lidé podporují vrahy, a když nějakého vraha mí pánové ubijí, tak velmi rychle se objeví tito příslušníci chaos guildy a začnou nám nadávat. Panům vadí podpora vrahů a zlodějů od jakýchkoliv guild a to jak v boji tak jasnou provázaností, zdánlivě dobrých lidí a vrahů.

Co můžete udělat Vy?
Mí pánové nechtějí, abyste existovali. Chtějí, abyste se báli o koně a raději jezdili na vyvolaných monstrech. Pánové nejsou naivní, takže ví, že se jim to nikdy zcela nepodaří. Chtějí ale, aby se ti z vás, kteří vraždí pro potěšení z boje samotného, zřekli svého nečistého řemesla, za své přijali ideály rytířství a začali bojovat ve válce Řádu proti Chaosu. Takto se dosyta nabažíte bojů a zároveň přestanete být hrozbou pro ty, kteří bojovat nechtějí. Učiňte tak a my s vámi přestaneme jednat jako se špínou. V řadách rytířů Řádu budete sice naši protivníci, nebudete však nepřátelé. Budete pod ochranou našich pravidel rytířského zacházení s protivníkem.

Jestliže byste se chtěli vyjádřit, můžete nás kontaktovat na fóru sekce "Pokec".

Vrazi a zloději pánům často kladou otázky. Aby nemuseli odpovědi neustále opakovat, zde jsou některé z nich. Omlouváme se za řeč spodiny a pokusili jsme se ji alespoň částečně upravit, aby byla srozumitelná.

Q: Proč koně?
A: Llamu jsi neměl.

Q: To jste všichni takové Llamy?
A: Ne, někteří naši pánové jsou zkušení bojovníci. Spousta z nás jsou ale v boji nováčci, proto se stává, že vrah uteče. Naše schopnosti se však den ode dne zlepšují a jednoho dne nám neuteče nikdo.

Q: Tomu říkáte PvP?
A: Ne, nikdo netvrdí, že Spanilé jízdy jsou čestným soubojem. S vrahy nevedeme souboje, vrahy zabíjíme. Je to chladná logika, nejsme dost dobří, abychom vás zabíjeli v malém množství, proto Vás trestáme v přesile.

Q: Děláte svou práci výborně, mohl bych vás nějak podpořit? (Tato otázka sice nepadla, ale co kdyby se nějaký hrdina chtěl zeptat.)
A: Organizujte vlastní trestné výpravy. Čím více koní vrahové ztratí, tím méně je to bude bavit. Rádi se podělíme o zážitky a zkušenosti.

Delgor van Grynd
kronikář a písmák Starých časů